Forum Filmowe Filmomaniak.org
Forum Filmowe Filmomaniak.org - filmy, recenzje, premiery filmowe

EURO 2012 - Ukraina straci Euro? Niemcy nie chcą?

waldirama - 2008-09-24, 11:19
Temat postu: Ukraina straci Euro? Niemcy nie chcą?
Jak napisał niemiecki Bild, UEFA poważnie zastanawia się nad możliwością zabrania Ukrainie praw do organizacji Euro 2012 i rozegrania przewidzianych do odbycia na Ukrainie spotkań w innym kraju, najlepiej w Niemczech. Problem polega jednak na tym, że nasi zachodni sąsiedzi nie palą się do organizacji tej imprezy.

UEFA jest bardzo zadowolona z postępów prac przygotowawczych w Polsce, stwierdzając przy tym, że Ukraińcy są za nami daleko w tyle. Stąd też władze europejskiej federacji piłkarskiej chcą, aby Ukrainę zastąpili Niemcy. Kraj ten ma pewną i znakomicie przygotowaną infrastrukturę od czasów Mistrzostw Świata w 2006 roku.

Miastami organizującymi Euro 2012 ze strony niemieckiej mogłyby być Lipsk, Berlin i Hamburg, które leżą najbliżej Polski. Niemcy są jednak sceptyczni odnośnie do tego pomysłu.

"Nie chcemy być organizatorem Euro 2012. Nie chcemy również, aby wymieniano nas w przeróżnych spekulacjach. Jeżeli UEFA rozważa zmianę miejsca rozgrywania Euro 2012, niech poszuka innego partnera" - powiedział Theo Zwanziger, szef Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB).

paweuu - 2008-09-24, 14:12

Ciekawe czy to ze względu na to, ze byliby razem z Polską współorganizatorami ;D