Poprzedni temat «» Następny temat
Tom Cruise
Autor Wiadomość
waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-01-19, 15:51   Tom Cruise

------------------------------------------------------------

Ten obecnie jeden z najpopularniejszych (i prawdopodobnie najprzystojniejszych) aktorów Hollywood stanowi dla wielu ludzi prawdziwą zagadkę. Początki jego kariery to role ujmujących i grzecznych nastolatków w takich filmach jak "Ryzykowny interes", czy "Wszystkie właściwe posunięcia". Następnie wystąpił w filmie "Top Gun", który okazał się być tak wielkim sukcesem, iż kolejne role Cruise'a były tylko wariacjami historii w nim opowiedzianej: "Koktail", "Szybki jak błyskawica". Powszechnie sądzono, że Tom nie jest w stanie zagrać już żadnej innej postaci i wraz z młodością minie również jego sława. Rzeczywistość zweryfikowała ten osąd. W 1988 r. partnerował Dustinowi Hoffmanowi w filmie pt. "Rain Man" a rok później został nominowany do Oscara za rolę w obrazie "Urodzony 4 lipca", w którym wcielił się w postać weterana wojny w Wietnamie Rona Kovica. Kolejne filmy ugruntowały jego pozycję jako aktora o dużych możliwościach. Wystąpił min. u boku Jacka Nicholsona w filmie "Ludzie honoru" i Gene'a Hackmana w "Firmie". W 1997 r. ponownie został nominowany do Oscara za rolę w dramacie "Jerry Maguire".

------------------------------------------------------------

Kal-el

Wysłany: 2008-01-23, 15:26   

Filmy jakie mi się z nim podobały to Mission Impossible

istarion 
Serialomaniak

Wysłany: 2008-01-25, 01:21   

Mi się podobalo jak zagrał w Vanilia Sky jeszcze dobrze zagrał w Ludziach Honoru.
Jest dosyć niski a na pewno ma wysoką żonę

Goran69 

Wysłany: 2008-01-25, 16:21   

Tom Cruise- na pewno nie zaliczam go do czołówki aktorów, bardziej postrzegam go, jako reklamę, a nie aktora, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Pesci

Wysłany: 2008-01-27, 00:26   

Darze Toma Cruise'a wielkim szacunkiem, na pewno nie jest to aktor pokroju Pacino czy Nicholsona, ale wiele filmow z udzialem tego aktora przypadlo mi do gustu."Ostatni samuraj" ," Jerry Maguire", "Raport mniejszosci" czy chocby wspomniany juz "Vanilla sky" to tylko niewiele z nich.Ten czlowiek w tych i wielu innych filmach wypadl bardzo dobrze.Ludzie przesadnie krytykuja tego czlowieka skupiajac sie na jego zyciu osobistym, a nie na jego pracy.

nyGGaz 
Enemy Territory

Wysłany: 2008-01-27, 12:01   

Jak mój przedmówca, ja również darzę go wielkim szacunkiem. Mam również sentyment do filmu "Top Gun" m. in. właśnie to dzięki niemu film jest taki dobry i zawsze chętnie do niego wracam.

----

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-01-27, 20:11   

Większość filmów z nim w roli głównej to Hity a mi najbardziej podobała się jego rola w " Ostatnim Samuraju" :super:

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-09-06, 01:47   

Szanuję i darzę sympatią. M.in. za "Urodzony 4 lipca".

Odpowiedz do tematu