Poprzedni temat «» Następny temat
Al Pacino
Autor Wiadomość
bruder11 

Wysłany: 2008-01-20, 15:13   Al Pacino

---------------------------------------------------------

Opis

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA
data urodzenia: 1940-04-25
prawdziwe nazwisko: Alfredo James Pacino

Zdobywca Oscara i Złotego Globu w kategorii: najlepsza rola męska za niezwykłą kreację Franka Slade w filmie Zapach kobiety. Był ośmiokrotnie nominowany do Oscara - m.in. za …And Justice For All, Ojciec Chrzestny II, Dog Day Afrternoon i Serpico. Za role w wymienionych filmach otrzymał również Złotego Globa.
Role Mochaela Corleone w Ojcu Chrzestnym, Ricky Roma w Glenngarry Glen Ross oraz Big Boy Caprice w Dick Tracy Al Pacino był trzykrotnie nominowany do Oscara w kategorii: najlepszy aktor drugoplanowy.

Zaczynał jako aktor teatralny. Uczęszczał do znanej High School of the Performing Arts i pracował jako bileter w teatrze. Studiował również w prestiżowej Actors Studio Lee Strasberga w Nowym Jorku. Zadebiutował w sztuce The Connection wystawianej na Off-Broadway’u. Dwa razy został uhonorowany prestiżową nagrodą Tony Awards za główne role The Basic Training of Pavlo Hummel i Does A Tiger Wear A Necktie?. Zagrał tyrana w Ryszardzie III Shakespeare`a, spektaklu przygotowanym przez David`s Wheeler Experimental Theatre Company w Bostonie, którego od wielu lat jest członkiem.

Jego role od wielu lat przyciągają do kin rzesze fanów i wielbicieli. Zagrał w Donnie Brasco z Johnny Deppem, Adwokacie diabła z Keanu Reevesem, Gorączce z Robertem de Niro, Ludziach miasta z Johnem Cusakiem, Życiu Carlita Briana De Palmy, Frankie & Johnny, Ojcu Chrzestnym III, Morzu miłości, Author!Author!, Boby Deerfield oraz Człowieku z blizną. Za rolę w tym ostatnim otrzymał Nagrodę Dla Najlepszego Aktora na festiwalu w Cannes w 1973 r.

Niedawno widzowie mieli okazje zobaczyć Ala Pacino w Męskiej grze z Cameron Diaz, Informatorze z Russellem Crowe, a także w Chinese Coffee - filmie, który sam wyreżyserował i wyprodukował.

--------------------------------------------------------

Aktor znajduje się na pierwszym miejscu top 100 aktorów.Ostatnio oglądałem 88 minut z jego udziałem.

g1b 
Filmomaniak

Wysłany: 2008-01-20, 17:42   

W "Scarface" zagrał znakomitą rolę !! 10/10 !

Kal-el

Wysłany: 2008-01-23, 15:19   

Popieram KaMiKaZee, świetnie zagrał w Ojcu Chrzestnym

istarion 
Serialomaniak

Wysłany: 2008-01-25, 01:16   

Wręcz uwielbiam go za rolę w Scarface był po prostu genialny też świetnie zagrał w adwokacie diabła

Pesci

Wysłany: 2008-01-28, 18:56   

Geniusz, geniusz i jeszcze raz geniusz! Lubie wiele filmow z nim, a niektore to "Pieskie popoludnie", "Serpico", "Zapach kobiety" , "Donnie Brasco"( tutaj znakomity rowniez J. Depp).Jednak jego najlepsze role wedlug mnie to oczywiscie Tony Montana i Michael Corleone. Tego aktora stawiam w scislej czolowce na rowni z De Niro czy J. Nicholsonem.

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-01-29, 01:16   

Panowie, pozostaje mi się z wami zgodzić, facet gra zawsze na najwyższym poziomie :respect:

mychu 

Wysłany: 2008-02-02, 21:26   

Również go bardzo lubie. Koleś jest na prawde dobry

waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-02-07, 23:21   

Najwyższa półka w Hollywood,wielki :respect:

Goran69 

Wysłany: 2008-02-08, 17:46   

Genialny aktor! Świetne role, świetne filmy :ok:

Dedek 
--> 23 <--

Wysłany: 2008-02-10, 22:35   

Genialny aktor. Ostatnio ogladalem "Zapach kobiety" (znowu ;) ) i trzeba przyznac, ze swietnie gral. Chyba najznakomitszy aktor.

Archonus 

Wysłany: 2008-04-19, 02:41   

Dla mnie najlepszy aktor na swiecie , nie ma rownych .
Zapach Kobiety to jeden z filmow jaki moze sluzyc za podrecznik gry dla mlodych aktorow .

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-09-06, 01:55   

Chyba jednak najlespzy aktor wszechczasow.

frubrok09 

Wysłany: 2009-12-29, 11:52   Al Pacino

lol not even close cuz De Niro can still act... Pacino fell off a long ass time ago

Pacino in Godfather II > De Niro ever, but De Niro has had longevity and much more memorable roles over the years..

Tony Montana, Carlito, and Michael Corleone all great, but what De Niro on the other hand has about 5-10 memorable roles..

Godfather is not overrated lmao... classic movie with great acting. I could see someone thinking Scarface is overrated though, even though its my favorite film.

Odpowiedz do tematu