Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: waldirama
2008-05-07, 00:41
Dwa piękne gole Polski, 300. wygrana "biało-czerwonych&
Autor Wiadomość
waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-02-06, 22:56   Dwa piękne gole Polski, 300. wygrana "biało-czerwonych&

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 (2:0) z reprezentacją Czech w meczu towarzyskim rozegranym w cypryjskiej Larnace. Było to 300. zwycięstwo reprezentacji Polski w historii.
W pierwszych minutach meczu agresywnie zaatakowali Czesi, ale Polacy szybko uporządkowali swoje szyki i mecz szybko stał się wyrównany.

Gol dla Polski padł już w szóstej minucie spotkania. Środkiem pola przedzierał się Euzebiusz Smolarek, ale został sfaulowany przez jednego z rywali. Arbiter puścił grę i świetnym podaniem ze środka popisał się Dariusz Dudka. Jego prostopadłe zagranie przejął Wojciech Łobodziński, wpadł w pole karne Czechów, po profesorsku wyczekał Petra Cecha i pewnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi Chelsea Londyn.
Później przed szansą na wyrównanie stanął Jan Koller, ale główkował niecelnie. W 11. minucie mogło być 2:0, bo świetnym prostopadłym zagraniem popisał się Artur Wichniarek. Piłkę przejął Smolarek i w doskonałej sytuacji nie zdołał przelobować Cecha, który końcami palców zdołał trącić piłkę.

Czesi za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 14. minucie w nasze pole karne wpadł Milan Baros i zagrał piłkę wzdłuż bramki Artura Boruca, gdzie czekał już Koller. "Czeskiego wieżowca" ofiarnie uprzedził Michał Żewłakow.

W 20. minucie sprytnym strzałem z trzech metrów Boruca próbował pokonać Koller, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Osiem minut później było już 2:0 dla Polski. Z prawej strony piłkę w pole Czechów zagrał Łobodziński, tam sprytnie musnął ją Smolarek i wystawił wbiegającemu Mariuszowi Lewandowskiemu. Pomocnik Szachatar Donieck pięknie uderzył z 16 metrów w prawy górny róg, nie dając żadnych szans Cechowi.

W 33. minucie w nasze pole karne wpadł Baros, Boruc wyskoczył z bramki, ale zahaczył ręką o nogę czeskiego snajpera i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Koller, ale jego strzał wyłapał Boruc.

Pod koniec pierwszej połowy faulowany został Wichniarek i musiał opuścić boisko na noszach.

W drugiej połowie Wichniarek nie pojawił się już na murawie, a zastąpił go Maciej Żurawski. Leo Beenhakker desygnował także do gry Mariusza Jopa (zastąpił Jacka Bąka) i Łukasza Fabiańskiego (zastąpił w bramce Boruca).

W 49. minucie Czesi mieli okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale strzał głową Kollera wyłapał Fabiański.

W 66. minucie Smolarka zastąpił Tomasz Zahorski.

Do końca meczu Czesi starali się atakować, ale Polacy umiejętnie się bronili i Fabiański nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Czechy - Polska 0:2 (0:2)
Bramki: Wojciech Łobodziński (6), Mariusz Lewandowski (28)
Żółte kartki: Zdenek Grygera (45), Jan Koller (53) - Michał Żewłakow (24)

Czechy: Cech - Pospech, Grygera, Rozehnal, Ujfalusi (49 - Kadlec) - Sionko (77 - Vlcek), Polak, Matejovsky, Plasil (85 - Kulic) - Koller, Baros
Polska: Boruc (46 - Fabiański) - Wasilewski, Bąk (46 - Jop), Żewłakow, Bronowicki - Łobodziński (83 - Murawski), Dudka, Lewandowski, Krzynówek - Smolarek (66 - Zahorski), Wichniarek (46 - Żurawski)

Kal-el

Wysłany: 2008-02-08, 00:02   

Cieszę się z tego meczu Polska wygrała i dała do myślenia rywalom
Pierwsza połowa była wręcz super, ale w drugiej połowie się zdziwiłem bo grali bardzo słąbo
Ale nieważnem liczy sie ich wygrana

Teraz czekam na mecz z Estonią, oby ich też połozyli na łopatki
POLSKA GÓRĄ

LukAsh 

Wysłany: 2008-02-08, 18:29   

Ja niestety meczu nie oglądałem ;p Ale słyszałem jak ojciec i jego koledzy ostro dopingowali biało czerwonych w salonie :cwaniak:

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-02-09, 22:30   

Boruc The Best! :super:

janos 
rasowy kundel

Wysłany: 2008-02-11, 17:36   

Bramkarzy, to mamy naprawdę World Class!!!! Nie wiem czy jakikolwiek kraj jeszcze może poszczycić się tak klasowymi bramkarzami w klasowych klubach (Boruc - Celtic (ale biją się o niego lepsi), Kuszczak - Man U, Fabiański - Arsenal)

Odpowiedz do tematu