Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: waldirama
2008-05-06, 23:56
"Bitwa o Anglię" dla Chelsea!Walka o tytuł nierozs
Autor Wiadomość
waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-04-26, 23:56   "Bitwa o Anglię" dla Chelsea!Walka o tytuł nierozs

W meczu 36. kolejki Premiership Chelsea Londyn pokonała po stojącym na najwyższym poziomie, szalenie emocjonującym meczu Manchester United 2:1 (1:0) i zrównała się punktami z "Czerwonymi Diabłami". Do końca rozgrywek pozostają dwie kolejki, które zdecydują o tym, która z tych dwóch drużyn sięgnie po mistrzostwo.

Przed spotkaniem Manchester United miał trzy punkty przewagi nad Chelsea. Ewentualna wygrana na Stamford Bridge, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, dawała niemal pewny tytuł mistrzów Anglii. Z kolei zwycięstwo Chelsea powodowało, że obie drużyny zrównałyby się punktami i walka o mistrzostwo byłaby pasjonująca do samego końca. Tak też się stało!

W meczu nie zagrał gwiazdor Chelsea, Frank Lampard, któremu dwa dni temu zmarła matka. Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy jej pamięć.
Spotkanie rozpoczęło się od huraganowych ataków Chelsea. Po kilkunastu sekundach groźnie strzelał Michael Essien, ale uderzył nad poprzeczką. W drugiej minucie reprezentant Ghany miał kolejną okazję, ale znów nie trafił w bramkę.

W 8. minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającego starcia. Interweniujący Nemanja Vidic został kopnięty w głowę przez próbującego oddać strzał Didiera Drogbę. Obrońca MU został z boiska zniesiony na noszach. Jego miejsce zajął Owen Hargreaves.

W 20. minucie ponownie groźnie było pod bramką MU. Bezpańską piłkę przejął w polu karnym Joe Cole. Kropnął potężnie, ale minimalnie niecelnie - piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Chelsea nadal atakowała. Strzelał Joe Cole, John Terry, ale Edwin van der Sar (Tomasz Kuszczak zasiadł na ławce rezerwowych) nie dał się zaskoczyć.

Musiał jednak skapitulować w 45. minucie. Z prawej strony kapitalnie dośrodkował Drogba, a w polu karnym wyśmienitym strzałem głową popisał się Michael Ballack. Niemiec trafił precyzyjnie - tuż obok słupka. Van der Sar nie miał szans na skuteczną interwencję. Po zdobyciu gola Ballack wyciągnął koszulkę z napisem "Pat Lampard" i pod spodem skrót R.I.P., czyli w tłumaczeniu "Niech spoczywa w pokoju".

Po przerwie do ataku ruszyli goście. W 57. minucie koszmarny błąd popełnił Ricardo Carvalho. Portugalczyk tak fatalnie podawał do swego partnera, że piłkę przechwycił Wayne Rooney i ruszył z nią na bramkę Chelsea. Napastnik "Czerwonych Diabłów" w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem strzelił precyzyjnie - futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po stracie gola do ataku ruszyli piłkarze Chelsea. Groźnie strzelał z rzutu wolnego Didier Drogba, ale Van der Sar znów był na posterunku. Próbowali po wrzutkach w pole karne Holendra zaskoczyć Terry i antybohater z 57. minuty, Ricardo Carvalho.

MU też miał swoją szansę, ale ze strzałem z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo poradził sobie Petr Cech.

W 84. minucie hit Premiership został rozstrzygnięty. Drogba zagrał z prawej strony w pole karne. tam jednak dotknął jej ręką Michael Carrick. Sędzia z początku nie zareagował, bo w sytuacji był zasłonięty, ale prawidłowo zareagował jego asystent, który pokazał mu, że było zagranie ręką. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Ballack.

Do końca meczu emocji nie brakowało. Po strzale Cristiano Ronaldo piłkę z linii bramkowej wybił Ashley Cole. Chwilę później strzelał Rio Ferdinand, ale futbolówkę zmierzającą do bramki sprzed linii w pole wyekspediował wspomagający kolegów z defensywy... Andrij Szewczenko.

Po chwili na murawie nastąpiła mała bójka, ale sędzia szybko opanował sytuację. najbardziej krewcy byli Ferdinand i Terry.

Zwycięstwo Chelsea oznacza, że obie drużyny mają po 81 punktów.

Do zakończenia sezonu obie drużyny mają do rozegrania po dwa mecze. Manchester United zagra u siebie z West Ham United i na wyjeździe z Wigan Athletic, zaś Chelsea zmierzy się z Newcastle United na wyjeździe i z Boltonem na Stamford Bridge.

Lepszym bilansem goli, bo to decyduje o mistrzostwie Anglii w przypadku gdy drużyny mają po tyle samo punktów, legitymuje się Manchester United. "Czerwone Diabły" mają bilans 74:21, zaś Chelsea 62:25.

Emocji z pewnością nie zabraknie!!!

Dedek 
--> 23 <--

Wysłany: 2008-04-27, 22:21   

Wierze w Chelsea! Chociaz to MU ma wieksze szanse. ;(

waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-04-27, 22:47   

ja jestem za man utd :super:

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-04-27, 22:49   

Pewnie masz rację Waldirama , mi też się tak wydaje. Bardzo dobrze grają i muszą dać radę.

paweuu 

Wysłany: 2008-04-29, 14:04   

MAN UTD - na nich stawiam :)

mychu 

Wysłany: 2008-04-29, 18:58   

No, no, no... Ale Arsenal tam jeszcze walczy. Ale to jest bardzo wątpliwe, żeby Chelsea albo MANU dało sobie odebrać to prowadzenie

Odpowiedz do tematu