Poprzedni temat «» Następny temat
Captain Tsubasa (1983-1986)
Autor Wiadomość
Spinnaker88 

Wysłany: 2008-02-01, 08:46   Captain Tsubasa (1983-1986)

------------------------------------------------------------

Słynne japońskie anime. Młody zdolny piłkarz Tsubasa Ozhora przybywa do Nankatsu, gdzie podejmuje się stworzenia dobrej drużyny futbolowej. Zważywszy jednak na umiejętności jego kompanów nie przyszło mu to bez wysiłku.
W dalszych odcinkach serialu jesteśmy świadkami zaciętej rywalizacji pomiędzy młodzieżowymi drużynami z całej Japonii. Zobaczymy między innymi wspomniane już FC Nankatsu, FC Meiwa, którego kapitanem jest największy przeciwnik Tsubasy - Kojiro, FC Furano z Hikaru Matsuyama, czy nieobliczalna FC Hanawa z uwielbiającymi akrobatyczne popisy braćmi Tachibana.
Również zaskakujące parady bramkarskie nie będą należeć do rzadkości, szczególnie u golkiperów tego pokroju co Wakabayashi lub Wakashimazu.
Na późniejszym etapie tej 128 odcinkowej sagi rywalizujący wcześniej ze sobą bohaterowie będą musieli się również zjednoczyć reprezentując barwy japońskie na arenie międzynarodowej.
Po dziś dzień bajka ta ma miejsce w sercach wielkiej rzeszy ludzi i każdy kto doskonale bawił się w młodzieńczych latach podczas przygód Tsubasy i jego towarzyszy ten na pewno cały czas ją miło wspomina.

Jedenastoletni Tsubasa Ozora trafia do nowej szkoły i rozpoczyna treningi w drużynie piłki nożnej. Brazylijski trener, Roberto Hongo, jest zachwycony jego możliwościami i proponuje mu wyjazd do Ameryki Południowej. Kolejne mecze udowadniają wysoką klasę Tsubasy. Dawni rywale z zespołu stają się jego najlepszymi przyjaciółmi.

W. Blake Herron - Tsubasa Ohzora
Hirotaka Suzuoki - Kojirou Hyuuga
Eiko Yamada - Tarou Misaki
Hideyuki Tanaka - Roberto Hongo
Kôichi Hashimoto - Genzou Wakabayashi
Nobuo Tobita - Ken Wakashimazu
Takeshi Kusao - Dias
Reiko Suzuki - Kazuo Tachibaba
Miki Narahashi - Masao Tachibana
Shigeru Nakahara - Mamoru Izawa
Arihiro Hase - Koyama
Mie Suzuki - Hikaru Matsuyama
Y?ko Mita - Andre
Naoko Matsui - Rika
Waka Kanda - Kumi

------------------------------------------------------------

Ice Wolf 
Admin BS

Wysłany: 2008-02-01, 12:14   

Kiedyś to oglądałem. Chociaż z wiekiem odszedłem od tego. W sumie jedyne co mnie zawsze denerwowało to to, że zawsze jedna drużyna biegła pod górę przez połowę odcinka :respect:

Spinnaker88 

Wysłany: 2008-02-01, 13:03   

To było właśnie najpiękniejsze w tym anime :P podobało mi się także gdy we dwóch skakali do piłki i przypominali sobie pół życia lub prowadzili niekończące się dialogi :lol:

Ice Wolf 
Admin BS

Wysłany: 2008-02-01, 13:16   

Spinnaker88 napisał/a:
To było właśnie najpiękniejsze w tym anime :P podobało mi się także gdy we dwóch skakali do piłki i przypominali sobie pół życia lub prowadzili niekończące się dialogi :lol:

No w sumie racja. Albo jak jeden biegł z piłką a prawie cała przeciwna drużyna go goniła. I te cudowne wspomnienia i mówienie do samego siebie :respect:

LeLeNs

Wysłany: 2008-02-02, 23:08   

Co jak co, ale jest to jedno z tych anime, na których miałem zaszczyt sie wychować :D
Jak na tamte czasu kreska była bajeczna, piłka po kopnięciu stawała się bumerangiem, a te strzały ... coś pięknego. Pękające piłki, dziury w siatkach, kto o takiej sile na boisku nie marzył ??!:P :dance:

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-02-03, 11:20   

Wspaniała bajka, zawsze sie zastanawiałem, jak można wbiec na poprzeczkę a później skacząc z niej strzelić gola? Albo zatrzymać kosmicznie silny strzał jedną ręką? Dzisiejsi piłkarze mogliby się wiele od nich nauczyć :D

janos 
rasowy kundel

Wysłany: 2008-02-03, 18:08   

stara szkoła anime:D razem z daimosem, yattamanem i królestwem kalendarza tworzyły znaczną część moich szczenięcych lat :D

Goran69 

Wysłany: 2008-02-05, 01:58   

Jako poniekąd amator :) anime, polecam. Na pewno nie jakaś rewelacja, ale wszystkiego trzeba spróbować :)

Archonus 

Wysłany: 2008-04-19, 18:11   

Jedna z kreskowek mojego dziecinstwa :) No i jedna z ulubionych , ostatnio wlasnie sciagam
odcinki coby miec w pamieci i ogladac dosc czesto :D
Wakabayashi , bracia Toshibana itd :)

janos 
rasowy kundel

Wysłany: 2008-05-03, 17:00   

Bracia Tachibana ignorancie :P Gdyby nie nasz kochany Tsubasa to ja bym w pilke tak nie lubil grac przeciez :D

Dedek 
--> 23 <--

Wysłany: 2008-05-04, 10:55   

Wychowalem sie na tym. :D Ehh to byly czasy, nic tylko polecic. ;)

Odpowiedz do tematu