Poprzedni temat «» Następny temat
1408 (2007)
Autor Wiadomość
seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-02-02, 16:29   1408 (2007)

Gatunki Filmowe: Horror

------------------------------------------------------------

Ekranizacja opowiadania Stephena Kinga. Mike Enslin jest autorem książek o zjawiskach nadprzyrodzonych. W ramach zbierania materiałów do kolejnego tytułu, decyduje się zamieszkać w cieszącym się złą sławą pokoju hotelowym numer 1408 w nowojorskim hotelu. Jego dyrektor, pan Olin, ostrzega go przed niebezpieczeństwem. Enslin jest jednak zdeterminowany, by udowodnić, że przerażające opowieści o zdarzeniach w tym pokoju to jedynie mit i zbieg okoliczności. Jednak to, co czeka Enslina to nie mit - 1408 to pokój, z którego goście nie wychodzą, by się wymeldować.

John Cusack - Mike Enslin
Samuel L. Jackson - Pan Olin
Mary McCormack - Lilly
Jasmine Jessica Anthony - Gracie
Andrew Lee Potts - Jackson

------------------------------------------------------------

pawel1908

Wysłany: 2008-02-04, 01:20   

Bardzo słaby film, akcja hmmm nie ma akcji.Nudny, nieciekawy nie oglądajcie jeśli nie musicie....

bruder11 

Wysłany: 2008-02-04, 10:21   

Ten film to wręcz dno totalne, nudy na maxa, gniot i badziew.ocena 2/6
3.The Game Plan
------------------------------
http://www.filmomaniak.org/viewtopic.php?t=347
Zapoznaj się!

waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-02-04, 11:14   

Niestety muszę się przyłączyć do krytycznych uwag o tym filmie,z reklam zapowiadał się ciekawie,a w rzeczywistości był strasznie nudny,zawiodłem się :-/

Wrobel

Wysłany: 2008-02-04, 22:38   

byłem niedawno w kini ... przez pol filmu malo nie usnelem
ale po wejsciu do pokoju film ma w sobie cos takiego ze sie siedzi jak na szpilach . x]
generalnie ... 5/10

dKc

Wysłany: 2008-02-06, 16:41   

a mi się bardzo podobał. Już tłumacze dlaczego. Otóż po tym co tu napisaliście, mogę wywnioskować, że oglądacie mnóstwo horrorów. a powszechnie wiadomo, że zbyt duża ich ilość i szukanie tzw. szoku w filmach prowadzi do tzw. znieczulicy umysłowej:> Podobał mi się tutaj John Cusack, który wchodząc do pokoju szydził z tego wszystkiego, tak jak i ja, atmosfera narastała z minuty na minutę, L. Jackson podsycał oliwy do ognia mówiąc do widza, że czegoś takiego nigdy w życiu nie widział:) A nie od dziś wiadomo, że horrory od dłuższego już czasu nic nowego (i strasznego) nie wnoszą. Jedyne co mogą, to trochę ciekawych pomysłów. A tych w pokoju 1408 jest bardzo wiele. I to uważam za główny plus tego filmu. O "Pile" też pewnie powiecie, że dno, bo za mało się mordują. xD
Przeciętny człowiek nigdy nie jest nasycony.

janos 
rasowy kundel

Wysłany: 2008-03-06, 14:59   

Dla mnie bardzo dobry film. Dawno nie oglądałem takiego horroru. Zupełnie przyzwoicie wykonane wszystko. Jest parę scen, które trochę klimat psują, ale film naprawdę przedni. Poza tym podobno są dwa zakończenia, wie ktoś coś o tym??

Yunior

Wysłany: 2008-03-09, 18:48   

Mega film ;) wkręciłem się strasznie ;) co chwila coś ;) na prawdę podobał mi się ten film ;) I fajnie się skończył. Wszystkim fanom horrorów jak i nie fanom polecam bardzo mocno ;) Jest co obejrzeć ;)

Belweder

Wysłany: 2008-03-14, 12:50   

Film bardzo dobry. Polecam,co mnie nie zaciekawiło w tym filmie to pokój 1408... ciekawe czy naprawdę ten pokój to piekło wspomnień... ;)

flesh

Wysłany: 2008-03-21, 09:23   

Belweder napisał/a:
Film bardzo dobry. Polecam,co mnie nie zaciekawiło w tym filmie to pokój 1408... ciekawe czy naprawdę ten pokój to piekło wspomnień... ;)

nie chciałbym nikogo rozczarowac ale skoro zaciekawił cię pokój.. oznacza to że zaciekawił cię film bo ten film to jest pokój i w zasadzie nic poza nim ;) ciekawy pomysł, film nie dla każdego na pewno... nie ma żadnych zmutowanych potworów i kosmitów zwykła najzwyklejsza parapsychologia :)

damian_ep11

Wysłany: 2008-05-25, 10:36   

Jeden z lepszych horrorów, bez jakichś dziwnych potworów, który mi się bardzo podobał. Początek nudnawy, ale już pierwsze minuty w pokoju trzymają w napięciu i tak jest do samego końca. A to co słyszy główny bohater z dyktafonu na koniec filmu to bajeczka. Świetne zakończenie i gdyby nie początek to dałbym 10/10, ale niestety tylko 9 :)

setebos

Wysłany: 2008-05-29, 13:04   

Świetny film, dawno już takiego nie widziałem :D Fabuła jest masakryczna, a najlepsze jest to że do samego końca nie wiadomo co jest grane. Efekty specjalne też masakra :D Osobiście lubię takie zakręcone filmy. Jest to jedna z lepszych produkcji, a ta scena z tym dyktafonem to faktycznie powala :super:

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-07-22, 10:07   

Zakręcony film, co prawda nic przerażającego się tam nie działo (no może czasami), ale trochę psychologicznej jatki było. Niezły. 6/10

Odpowiedz do tematu