Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: waldirama
2008-05-06, 23:39
Borussia Dortmund chce Beenhakkera!
Autor Wiadomość
waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-05-06, 20:35   Borussia Dortmund chce Beenhakkera!

Leo Beenhakker kandydatem na trenera Borussii Dortmund? Takie doniesienia docierają z Holandii. Jednak "Don Leo" na razie nie jest zainteresowany pracą w Bundeslidze, gdyż chce się skoncentrować na prowadzeniu reprezentacji Polski.

Dobrze poinformowany holenderski portal elf.voetbal.nl twierdzi, że klub z Westfalii kontaktował się z 65-letnim szkoleniowcem. Piłkarski obieżyświat, który prowadził już zespoły w Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Meksyku i Trynidadzie i Tobago, byłby dla Borussii idealnym kandydatem do zastąpienia obecnego trenera, Thomasa Dolla, który ma z zespołem dość słabe wyniki.

Obecny szkoleniowiec Borussii w ubiegłym sezonie uratował klub przed spadkiem z Bundesligi, ale w tym jego drużyna spisuje się bardzo słabo, choć została solidnie wzmocniona. Dlatego właśnie w Dortmundzie szukają jego następcy.

Czy Beenhakker faktycznie mógłby zostać trenerem ekipy z Dortmundu, czy jego kandydatura to wyłącznie życzeniowe myślenie włodarzy zwycięzców Ligi Mistrzów z 1997 roku? Leo ma co prawda kontrakt do 2012 roku, ale nie jest pewne, że wypełni go do końca. Na konferencji prasowej, na której ogłaszał wstępną listę zawodników na Euro 2008 w delikatny, acz stanowczy sposób wyraził swoje niezadowolenie z sytuacji w polskim środowisku piłkarskim (wielka afera korupcyjna) i powiedział, że nie wie, jaka będzie jego przyszłość. Zdaniem wielu przesłanie Beenhakkera było jasne - on wcale nie musi pracować w Polsce. Od tego czasu zdążyła zgłosić się po niego reprezentacja Meksyku, a teraz Borussia Dortmund.

Póki co "Don Leo" odmawia jednak Borussii. - Chcę skoncentrować się na pracy z reprezentacją Polski i Euro 2008. Nie mam zamiaru wywoływać poruszenia. Dlatego powiedziałem niemieckiemu klubowi 'nie' - wyznał Beenhakker w rozmowie z holenderskim dziennikiem "De Telegraaf".

Hans-Joachim Watzke, menedżer Borussii, nie potwierdził, że kontaktował się z Beenhakkerem czy to osobiście, czy przez pośrednika. - Nie było między nami kontaktu - mówi. Jednak selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że odmówił westfalczykom, a to sugeruje, że jakiś kontakt jednak był.

Odpowiedz do tematu