Poprzedni temat «» Następny temat
Johnny Depp
Autor Wiadomość
Goran69 

Wysłany: 2008-01-31, 20:38   Johnny Depp

------------------------------------------------------------

Johnny Depp urodził się w niewielkiej miejscowości w Kentucky. W dzieciństwie jego najbliższym przyjacielem był dziadek. Niestety zmarł, gdy chłopak miał siedem lat. Krótko po jego śmierci rodzice wraz z Johnnym, przenieśli się na Florydę. Długo tam nie pobyli i znów zmienili miejsce zamieszkania. Johnny nie mógł pogodzić się z wędrownym trybem życia. Na dodatek, kiedy chłopak miał 15 lat, jego rodzice rozwiedli się. Depp zaczął brać narkotyki, opuścił się w nauce.

W tych trudnych dla niego chwilach, Johnny nie pozostawał sam. Na pomoc ruszył mu wujek. Dzięki wypadom na koncerty muzyki gospel w Johnnym narodziło się zainteresowanie muzyką. Sam nawet zaczął grać na gitarze. Potem razem z zespołem grał w barach, gdzie zarabiał 25 dolarów tygodniowo. Wkrótce zaczęli grywać przed koncertami wielkich gwiazd. I tam poznał swą przyszłą żonę(związek nie trwał długo), która przedstawiła go Nicolasowi Cage'owi, a ten zaś swojemu agentowi. Droga do kariery stanęła przed Deppem otworem.

Jego debiutem była rola w "Koszmarze z ulicy wiązów". Film odniósł porażkę, a przyszła gwiazda stwierdziła, że nie chce więcej grać w beznadziejnych filmach.
Ogromną popularność przyniósł mu serial "21 Jump Street". Dzięki niemu sypały się coraz to nowsze propozycje -"Edward nożycoręki", "Beksa", "Arizona Dream", aż w końcu "Co gryzie Gilberta Grape'a". W 1994 roku, Depp wcielił się w postać najgorszego reżysera wszechczasów w filmie "Ed Wood". Ta rola zaowocowała współpracę z takimi reżyserami jak Jim Jarmusch, Jeremy Leven czy Terry Gilliam.
W 1997 roku Johnny zadebiutował po drugiej stronie ekranu, reżyserując "Odważnego". Pomimo gwiazdorskiej obsady, film nie zyskał uznania.

Przeważnie, Depp gra bohaterów buntowniczych i samotnych. Jako jeden z niewielu zdołał uwolnić się z młodzieńczego image'u i pozbyć się sławy "idola nastolatek". Stał się symbolem buntu i niezależności.

Jego życie prywatne jest dość skomplikowane. Przez parę lat aktor spotykał się z Winoną Ryder, lecz pomimo zaręczyn i planowanego ślubu, związek się rozpadł. Następnie zaczął spotykać się z Kate Moss. Pomimo zapewnień, że to największa miłość życia, z nią również się rozstał. W końcu trafił na Vanessę Paradis, z którą jest od 1998 roku i ma z nią dwójkę dzieci. Jednak ostatnio para twierdzi, że pozostaje zaledwie w przyjaznych stosunkach.

------------------------------------------------------------

mychu 

Wysłany: 2008-08-14, 22:10   

Aktora szczególnie zapamiętałem z filmu Piraci z Karaibów, grał tam jako Jack Sparrow.
Moim zdaniem świetnie tam zagrał... w ogóle on jest rewelacyjny :P Oglądałem go z całą przyjemnością :ok: :)

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-09-06, 01:58   

A lubię go za Czekoladę miedzy innymi. I mimo, ze czasami mnie wnerwia swoimi rolami, uwazam go za swietnego aktora.

kketrab 

Wysłany: 2008-12-17, 20:34   

Genialny aktor, chyba jedyny w swoim rodzaju. Rewelacyjne kreacje w Czekoladzie, Piratach, Sweeney Todd i in.

"there is something, I see in you. it may kill me. I want it to be true."

frubrok09 

Wysłany: 2009-12-19, 13:53   Johnny Depp

Cool Im glad to see the project hasnt fallen by the wayside. But Ive always wondered if Johnny Depp would be playing Barnabas kind of "tonque in cheek" with humor, or dark and serious. Any thoughts?

Megan 

Wysłany: 2010-01-18, 02:18   

Świetny, utalentowany aktor. Genialnie potrafi wcielić się w daną postać, znakomicie grał w "Sleppy Hollow", "Piratach...", "Charlie i..." i "Z piekła rodem".

V jak Vendetta

Odpowiedz do tematu