Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr Adamczyk
Autor Wiadomość
bruder11 

Wysłany: 2008-01-20, 15:15   Piotr Adamczyk

--------------------------------------------------------

Opis

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska
data urodzenia: 1972-03-21

Warszawską PWST ukończył w 1995 r. Jego wykładowcami byli m.in.: Anna Seniuk, Mariusz Benoit, Zbigniew Zapasiewicz i Gustaw Holoubek. Na II roku studiów, pojechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. Tam, w przedstawieniu dyplomowym, zagrał w języku angielskim Hamleta. Od 1995 r. jest w Teatrze Współczesnym w Warszawie ("Tangu", "Łgarzu", "Mieszczaninie szlachcicem") oraz Don Juanie w Teatrze Polskim w Warszawie. Grał w "Bożej podszewce", "Cwale", "Sławie i chwale". Ostatni jego film to "Chopin - pragnienie miłości" Jerzego Antczaka, gdzie zagrał Chopina. W Teatrze Telewizji m.in. w: "Ketchupie Schroedera", "Legendzie o św. Antonim", "Portrecie weneckim", "Tangu", "Sprawie Stawrogina" i "Dwóch teatrach". Mówi po angielsku, jeździ konno, pływa, jest zapalonym nurkiem, lubi wspinaczkę skałkową. A dla przyjemnosci...Ustaliliśmy, że: Jest świetnym ogrodnikiem - amatorem. Bardzo dobrze jeździ konno. Lubi pływać, także nurkuje. Zbiera wina; ze szczególnym wskazaniem na czerwone. Jest smakoszem, lubi rzeczy baaardzo ostre, ale także baaardzo słodkie. Generalnie rozkosze podniebienia są mu bliskie. Nie pali i nienawidzi dymu papierosowego. Ostatnio czyta "Pianistę" Szpilmana. Czyta Harry'ego Pottera. Pilnie strzeże swego życia osobistego - nie poczytamy o nim w tzw. brukowcach, oj, nie...

--------------------------------------------------------

Jeden z lepszych polskich aktorów.Szanuje Go bardzo za PAPIEŻA

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-01-20, 16:34   

Wspaniała rola Ojca Świętego, choć pamiętam go tylko z tej produkcji to i tak ma u mnie 10/10 :super: :super: :super:

waldirama 
Staff Weteran

Wysłany: 2008-01-20, 17:56   

Trzeba przyznac,że Papieża to zagrał fenomenalnie,pamiętam go jeszcze z roli w "Testosteronie" :)

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-09-06, 00:41   

Szacunek a Papieza, Testosteron i inne bajery. Ale po kiego grzyba on zagral w "Nie kłam żabciu, srabciu" to ja nie wiem.

Odpowiedz do tematu