Poprzedni temat «» Następny temat
Dragon Ball
Autor Wiadomość
Kal-el

Wysłany: 2008-01-22, 17:45   Dragon Ball

Dragon Ball

Produkcja: Japonia gatunek: Fantasy , Przygodowy , Anime
data premiery: 1986-02-26 (Świat)

Dragon Ball to jedna z najpopularniejszych Japońskich anime w naszym kraju. Akcja filmu zaczyna się na jakimś totalny odludziu, wyłącznie zamieszkiwanego przez małego dwunastoletniego chłopca o imieniu Son Goku. Wiedzie on spokojne samotne życie, aż do momentu kiedy spotyka Bulme (czternastoletnią dziewczyna). Bulma jest córką Dr. Briefsa założyciela firmy Capsule Corporation produkującej różne gadżety i urządzenia. Dziewczyna podczas wakacji postanawia odnaleźć siedem Smoczych Kul, które są niezbędne do przywołania smoka, a ten spełnia jedno życzenie. Bulmy życzeniem jest spotkanie "idealnego" chłopaka. Tak się składa, że Son Goku jest posiadaczem jednej z kul. Niestety nie chce jej oddać ponieważ jest to najcenniejsza pamiątka po zmarłym dziadku, który go wychował. Bulma nie daje za wygraną i proponuje Son Goku wspólne poszukiwanie Smoczych Kul. W ten oto sposób rozpoczyna się emocjonująca pełna zaskakujących i humorystycznych przygód podróż. Przez cała serie praktycznie w każdym odcinku znajdują się nowe informacje o naszych bohaterach. Na swojej drodze spotykają wiele postaci np. Mistrza Roshi - późniejszego nauczyciela Son Goku w sztukach walki, Pilafa zimnego i bezwzględnego osobnika pragnącego zapanować nad światem, najlepszego przyjaciela Son Goku Kuririna i wiele innych osób które przewijają się przez całą serie. W Dragon Ballu na przemian przeplatają się dwa podstawowe wątki, mianowicie poszukiwanie kul i turniej sztuk walk. Cała seria składa się ze 153 odcinków. To jednak nie koniec. Są jeszcze dwie kolejne serie Dragon Ball Z (głównie zmagania syna Son Gokana - Gohana) składająca się ze 273 odcinków i Dragon Ball GT (przygody Son Goku i jego wnuczki Pan). Istnieją pogłoski, że ma wyjść kolejna seria w 2010 roku Dragon Ball AF, ale powtarzam to tylko pogłoski.

Naoko Watanabe:Pooar/Sno (głos)
Hiroko Emori:Chaoz (głos)
Naoki Tatsuta:Oolong (głos)
Yôko Kawanami:Ranfan (głos)
Shin Aomori:Metallic (głos)
Toshio Furukawa:Gen. Blue/Piccolo Ma Jr.(głos)
Mitsuko Horie:Upa (głos)
Hiromi Tsuru:Bulma (głos)
Masako Nozawa:Son Goku (głos)
Shigeru Chiba:Pilaf(głos)
Takeshi Aono:Murasaki/Piccolo Daimaô/Kami-sama(głos)
Mayumi Tanaka:Klilyn/Yajirobe (głos)
Tôru Furuya:Yamcha (głos)
Kôhei Miyauchi:Kame Sennin Muten Rôshi (głos)
Barbara Goodson:Zero / Goku (ang.) (głos)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nic dodać, nic ująć
Chyba każdy te Anime zna
"Stare ale Jare"

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-01-23, 22:17   

O i jest mój faworyt! Najlepsza anime jaką widziałem i choć jestem star to kiedyś sobie obejrze z synem - pooooolecam 10/10 :super: :dance: :super:

istarion 
Serialomaniak

Wysłany: 2008-01-25, 19:31   

Nie lubię anime ale dragon ball jest wyjątkiem pamiętam jak oglądałem to w podstawówce lekcje nie były tak ważne jak oglądnięcie tej bajki przez co miałem gorsze oceny

franko

Wysłany: 2008-01-26, 18:46   

Jestem tego samego zdania !! DB to najlepsze anime jakie powstało, mam całą pierwszą serię 153 odcinki o ile dobrze pamiętam i poluje na DBz :super: Na tym anime sie wychowałem mam już swoje latka ale cały czas oglądam . Każdy jest w środku dzieckiem a tym anime zaraziłem swoją przyszłą żonkę. Chodzi i nuci sobie tytułową pioseneczkę :D :D i czeka na ciąg dalszy. Anime każdy oglądać może trochę lepiej lub trochę gorzej :dance: :dance:

RevioN

Wysłany: 2008-01-27, 01:36   

polecam Dragon Ball :D

Kal-el

Wysłany: 2008-01-27, 02:07   

franko obejrzył sobie także Naruto coś na styl DB

Spinnaker88 

Wysłany: 2008-01-31, 16:19   

Naruto też jest świetne, ale uważam, że nie jest w stanie przebić Dragon Ball'a. W końcu na tym się wychowywałem. Jednak teraz lepiej się to ogląda, ponieważ nie trzeba czekać całego dnia na kolejne 2 czy 3 odcinki :super:

Goran69 

Wysłany: 2008-02-05, 02:01   

Pierwsze anime, które oglądało mi się naprawdę dobrze :) i wg. mnie jedno z najlepszych.

Odpowiedz do tematu